Yönetim Kurulu Üyelerimiz

Erol Bilecik / Yönetim Kurulu Başkanı

1962 yılında Antakya’da doğan Erol Bilecik, ilk, orta ve lise öğrenimini yine Antakya’da tamamlamıştır. 1987’de İstanbul Teknik Üniversitesi Bilgisayar Mühendisliği Bölümü’nden mezun olarak Türkiye’nin ilk bilgisayar mühendisleri arasında yer almıştır.

 

Erol Bilecik, 1989 yılında İndeks Bilgisayar AŞ’yi kurarak, günümüzde 200’den fazla dünya teknoloji markasının ürünlerini 8.000’den fazla iş ortağı kanalıyla Türkiye’deki bireysel ve kurumsal tüketicilerle buluşturan Index Grup şirketlerinin oluşmasını sağlamıştır.

 

2002-2005 yılları arasında, Türk bilgisayar sektöründeki en eski sivil toplum kuruluşlarından biri olan TÜBİSAD’ın (Türkiye Bilişim Sanayicileri ve İşadamları Derneği) ve 2010-2014 dönemleri arasında İTÜ Mezunlar Derneği’nin Başkanlığını yapmıştır. 20 Şubat 2019 tarihinde gerçekleşen Genel Kurul ile birlikte, 12 Ocak 2017 tarihinden itibaren sürdürdüğü TÜSİAD (Türk Sanayicileri ve İş İnsanları Derneği) Yönetim Kurulu Başkanlığı görevini tamamlamıştır.

 

Halen birçok sivil toplum örgütünün yönetimlerinde yer almakta olup, 5 Haziran 2018 tarihi itibarıyla Fenerbahçe Spor Kulübü Yönetim ve İcra Kurulu Üyeliğine devam etmektedir.

 

Erol Bilecik, eğitim alanına verdiği destekler ve yaptığı katkılar dolayısıyla 15 Temmuz 2010 tarihinde TBMM Üstün Hizmet Madalyası ile ödüllendirilmiştir.

Evli ve 2 çocuk babasıdır.

 

   

Salih Baş / Genel Müdür - Y.K. Başkan Yardımcısı

Yönetim Kurulu üyesi ve Şirket Genel Müdürü: 1965 yılında doğan Salih Baş, Anadolu Üniversitesi İşletme Bölümü’nden mezun olmuştur. 1990’dan beri İndeks Grubu’nda çalışmaktadır.

 

2003 yılında İndeks Bilgisayar Sistemleri Mühendislik Sanayi Ve Ticaret AŞ’ nin Mali İşlerden Sorumlu Genel Müdür Yardımcılığı görevini yürütürken Datagate Bilgisayar Malzemeleri Ticaret A.Ş.’ye Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı ve Genel Müdür olarak atanan Salih Baş, halen grup şirketlerinden İndeks Bilgisayar Sistemleri Mühendislik Sanayi ve Ticaret AŞ., Teklos Teknoloji Lojistik Hizmetleri AŞ., Homend Elektirkli Cihazlar San. Ve Ticaret AŞ., İnfin Bilgisayar Ticaret A.Ş. ve Desbil Teknolojik Ürünler Ticaret A.Ş.’nin Yönetim Kurulu Başkan Yardımcılıkları ile Despec Bilgisayar Pazarlama ve Ticaret AŞ., Neotech Teknolojik Ürünler Dağıtım A.Ş. ve Neteks İletişim Ürünleri Dağıtım A.Ş.’’de de Yönetim Kurulu Üyeliklerini de yürütmektedir. Evli ve 1 çocuk babası olan Salih Baş, İngilizce bilmektedir.

   

Attila Kayalıoğlu / Yönetim Kurulu Üyesi

1952 yılında Samsun’da doğan Atilla Kayalıoğlu 1974 yılında Boğaziçi Üniversitesi Makine Mühendisliği bölümünden mezun olmuş, daha sonra Syracuse Üniversitesi Endüstri Mühendisliği Bölümünde Yüksek Lisansını tamamlamıştır.

 

1980 – 1999 yılları arasında IBM Türk’de çeşitli görevlerde çalışmış ve 1999 yılında Global Hizmetler Müdürü iken IBM Türk’ten ayrılarak INDEX’e katılmıştır. Halen INDEX’in Genel Müdürlüğü ve Yönetim Kurulu Üyeliği olan Kayalıoğlu Neteks.Ş.’nin Yönetim Kurulu Başkan Yardımcılığı ile Datagate AŞ., İnfin A.Ş. ve Teklos AŞ.’nin Yönetim Kurulu Üyelikleri görevlerini de yürütmektedir. Evli ve 2 çocuğu olan Atilla Kayalıoğlu İngilizce bilmektedir.

   

Halil Duman / Yönetim Kurulu Üyesi

1965 yılında Giresun’da doğdu. İlk, orta ve lise öğrenimini Bulancak’da tamamladı. 1987 yılında Marmara Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesinden mezun oldu. Çalışma hayatına 1987 yılında bir inşaat firması olan Yücelen İnşaat A.Ş.’de Muhasebe departmanında başlayıp kısa bir süre sonra bu şirketin Mali İşler Müdürü olarak görev aldı. Bu görevini 13 yıl sürdürdükten sonra, 2000 yılında ayrıldı.

 

2000/Eylül ayından itibaren İndeks Bilgisayar A.Ş.’nin Mali İşler Direktörlüğü görevini yürütürken, 08.12.2003 tarihinde, Mali İşlerden Sorumlu Genel Müdür Yardımcılığına atandı. Halen İndex Bilgisayar A.Ş. ve grup şirketleri olan Datagate A.Ş.,Despec A.Ş, Neteks A.Ş., Neotech A.Ş. ve Teklos A.Ş. ‘de ve grup dışı bir firma olan Alkım A.Ş.’de Yönetim Kurulu Üyesi olarak görevlerini sürdürmektedir. 1985 yılından itibaren Serbest Muhasebeci Mali Müşavir ünvanına sahip olup İstanbul SMMMO’nın üyesidir. Evli olup, 2 çocuğu bulunmaktadır.

   

Tayfun Ateş / Yönetim Kurulu Üyesi

Yönetim Kurulu Başkan Vekili: 1955 yılında doğan Tayfun Ateş, İstanbul Teknik Üniversitesi Metalurji bölümünden mezun olmuştur. Çalışma hayatına 1980 yılında Berliner Kupfer Raffinerie AG Berlin'de vardiya mühendisi olarak başlamıştır.

 

1992 yılında Datagate'i kuran Tayfun Ateş, halen Datagate Bilgisayar Malzemeleri A.Ş.'de yönetim kurulu üyesi olarak görevini sürdürmektedir. Ayrıca sağlık sektöründe faaliyet gösteren Medikodental Tıbbi Cerrahi İş ve Ortodent Ortodonti ve Dış. Tic. Ltd. Şti.'nin ortağı ve İstanbul Erkek Lisesiler Eğitim Vakfı'nın yönetim kurulu üyesidir Evli ve 2 çocuğu olan Tayfun Ateş Almanca ve İngilizce bilmektedir.